Тайните на морковите

Тайните на морковите

Тайните на морковите

Blog Article

По този начин сокът от моркови може да бъде добър заместител на плодовите сокове с висок гликемичен индекс.

В резултат на селекцията бяха отгледани много сортове с различни цветове на кореноплодите. В Азия все още са популярни жълтото и лилавото. Те дори се използват за производство на спиртни напитки.

Платени ПубликацииРекламаНай-новотоЗащо да се регистрирамНай-често задавани въпросиКонтактиРазмяна на линкове

Морковите принадлежат към семейство сенникоцветни, термин произлизащ от приличащото на чадърче съцветие на растенията от този род. Ще откриете папратоподобни листа като на моркова в растенията от същото семейство например копъра, магданоза, резенето и анасона.

Благородното потекло на морковите може да се проследи хиляди години назад, като първоначално култивирането им е започнало в Централна Азия и Близкия изток. Морковите по това време са изглеждали съвсем различно от познатите ни днес видове, а именно били са с наситен лилав цвят, вариращ от лавандула до наситен патладжан.

Те се ценят между другото и поради това, че сравнително лесно се запазва в свежо състояние през морковите зимата.

Тагове: витамини в морковите морков отглеждане на моркови поливане на моркови сортове моркови събиране на моркови Източник: Практическо зеленчуково производство

Той помага за стимулиране на кръвоснабдяването, белтъчния синтез и насища тъканите с достатъчно количество кислород.

Сокът от моркови е много полезен и за децата, защото подпомага умственото и физическото им развитие.

Пиенето на малки количества сок от моркови може да помогне за намаляване нивата на кръвната захар. Проучвания, направени при плъхове със захарен диабет, показват, че ферментиралият сок от моркови намалява кръвната захар и подобрява други свързани състояния.

Аз си правя моркови с репички :) и добавям чесънче и магданоз. За сезона е супер салата, особено за тези, които не им понася зелената салата. :)

Животът – пъстър, интересен, вълнуващ, неочакван. Повече за нас…

 Морковите са добри за заешки зъби и нямат изкуствена захар, но дори прекалено много естествени захари могат да причинят храносмилателни проблеми и диабет.

Морковите трябва да присъстват в диетата на всеки човек.

Report this page